Kurssi toteutuu. Ilmoittaudu mukaan viimeistään 15.10.
Kurssimaksun lasku toimitetaan sähköpostitse. Maksu tulee olla suoritettuna viimeistään eräpäivänä.
Lisätietoja: Alkio-opiston toimisto, p. 050 409 3004 ja sähköposti toimisto@alkio.fi
19.10.–14.12.2026
Tervetuloa vahvistamaan ja huoltamaan kehoasi kokonaisvaltaisesti! Ohjaajana toimii Elina Tourunen, joka on Pilates-, FasciaMethod-, Asahi- ja Jomon Shindo -ohjaaja.
Pilates & faskia -tunnit yhdistävät syvien tukilihasten vahvistamisen, dynaamisen liikkuvuusharjoittelun ja kehonhallinnan hengityksen ohjaamana.
Tunnilla keskitymme erityisesti kehon sidekudosverkoston eli faskioiden joustavuuteen ja elastisuuteen. Harjoitukset parantavat liikehallintaa ja tasapainoa sekä helpottavat tehokkaasti lihaskireyksiä. Tuntien lopussa lihakireyksiä helpotetaan faskia-hierontapallolla.
Keskittynyt harjoittelu selkeässä ja levollisessa ohjauksessa auttaa rauhoittamaan mieltä ja palauttamaan kehoa arjen kuormituksesta. Vaikka liikkeet tehdään rauhalliseen tahtiin, sekä Pilates että FasciaMethod aktivoivat kehoa ja hermostoa kokonaisvaltaisesti.
Ajankohta: 19.10.–14.12.2026
Kellonaika ja viikonpäivä: Maanantaisin klo 17.00–18.00
Paikka: Alkio-opiston liikuntasali, Tähtiniementie 26, 41800 Korpilahti
Hinta: 70 €
Ota mukaan oma jumppamatto ja juomapullo.
Kurssi toteutuu. Ilmoittaudu mukaan viimeistään 15.10.
Kurssimaksun lasku toimitetaan sähköpostitse. Maksu tulee olla suoritettuna viimeistään eräpäivänä.
Lisätietoja: Alkio-opiston toimisto, p. 050 409 3004 ja sähköposti toimisto@alkio.fi
Tähtiniementie 26, 41800 Korpilahti
Puhelin 050 409 3004 ja sähköposti toimisto@alkio.fi
Toimisto on auki seuraavasti: